Біографія

Ганна Синьоок (Клименко) — поетка, перекладачка, літературознавиця, критикиня

Біографія та освіта

Ганна Синьоок народилася в селі Свидівка Черкаського району Черкаської області. Середню освіту здобула в Першій міській гімназії м. Черкас. У 2002 році закінчила Черкаський державний університет ім. Богдана Хмельницького за спеціальністю «Українська мова та література».

Наукова діяльність

У 2009 році Ганна захистила кандидатську дисертацію на тему: "Леонід Первомайський і Арсеній Тарковський: співмірність творчих особистостей і художньої спадщини". Вона є кандидаткою філологічних наук, доценткою кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, а також заступницею директора навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій з виховної роботи.

Літературна діяльність

Ганна Синьоок є авторкою понад 140 публікацій та монографії "Леонід Первомайський – Арсеній Тарковський: діалог доль і творчості" (2008).

До її поетичних збірок належать:

  • "Дитя липневих сутінків" (2014),
  • "Таємно-лелече" (2014),
  • "Відчувати на дотик грозу" (2015),
  • "Яблуневе сонце" (2017),
  • "О-р-і-ґ-а-м-і" (2019).

Окрім того, вона є авторкою книги поетичних перекладів Анни Ахматової «Стисла руки під темним серпанком…» (2017) та має низку перекладів віршів Марини Цвєтаєвої, Олександра Вертинського та інших.

Літературна студія та веб-платформи

З 2014 року Ганна очолює літературну студію «Поетична вітальня Ганни Клименко-Синьоок», що діє в Черкаському національному університеті.

Вона має веб-сторінку «Поетична вітальня Ганни Синьоок» на Facebook, де розміщує свої твори та переклади, а також відео з авторськими читаннями. Канал на YouTube дозволяє її шанувальникам ознайомитись з її творчістю.

Членство та визнання

З 2019 року Ганна є членкинею Національної спілки письменників України (НСПУ).

Перспективи

Наразі Ганна Синьоок готує до виходу нову поетичну збірку «Меседжі кави й каменю» та цикл віршів для дітей «Осінні мандри Листочка».

Її творчість є багатогранною, охоплюючи поезію, літературознавство, переклади, а також активну культурну діяльність у межах університету та за його межами.