Біографія
Леся Кічура — українська казкарка, письменниця, журналістка, кандидатка наук із соціальних комунікацій.
Біографія
Леся Кічура народилася 4 листопада 1981 року в одному з сіл біля Львова. Початкову освіту здобула в загальноосвітній школі смт Новий Яричів, яку закінчила у 1999 році. Того ж року вступила на факультет журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка, де обрала спеціалізацію «Редагування і видавнича справа». У 2004 році закінчила університет.
Освіта та наукова діяльність
У 2007–2010 роках Леся Кічура навчалася в аспірантурі ЛНУ ім. Івана Франка. У 2011 році вона захистила кандидатську дисертацію з соціальних комунікацій, здобувши науковий ступінь кандидата наук.
Протягом понад шести років працювала доценткою кафедри української преси факультету журналістики ЛНУ, також викладала на факультеті культури і мистецтв.
Медійна діяльність
Окрім академічної роботи, Леся Кічура реалізовувала себе як медійниця, ведучи телепрограму «Книжковий клуб Форуму видавців» на телеканалі «ПравдаТут», де обговорювали новинки книжкового ринку.
Літературна творчість
Літературна діяльність Лесі Кічури розпочалася у 2005 році, коли вона написала першу казку «Турботлива корівка» для свого сина. З часом її казковий доробок розширювався. 14 лютого 2017 року вона започаткувала соціально-книжковий проєкт «Добрі мамині казки», метою якого було заохочення дітей до читання.
Інклюзивні формати
Леся Кічура активно працює у напрямку інклюзивних ініціатив. Кілька її книг вийшли шрифтом Брайля з тактильними ілюстраціями у співпраці з Ресурсним центром НУ «Львівська політехніка». Також тексти її казок були записані голосом авторки у форматі аудіокниг.
У 2020 році її казка «Ображена гумка» увійшла до першої україномовної збірки казок, виданої шрифтом Брайля в Угорщині.
Нагороди
Леся Кічура є лауреаткою міжнародної літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша (2016) та премії імені Наталі Забіли (2019).
Внесок у розвиток дитячої літератури
Її творчість активно популяризує українську дитячу літературу, особливо серед молодших читачів, заохочуючи їх до глибшого занурення в казкові світи через інтеграцію інклюзивних форматів та новітніх технологій.