Біографія

Українська видавчиня, журналістка та культурна менеджерка


Освіта та рання кар’єра

Народилася 1 травня 1978 року у Львові. Випускниця Львівського національного університету (2000). Перші кроки в журналістиці зробила ще під час навчання, працюючи у 1997–1998 роках у газеті «Молода Галичина».


Досвід у культурних ініціативах

Із 1998 по 2002 рік була прес-секретарем мистецького об’єднання «Дзиґа», що стало одним із провідних центрів культурного життя Львова. Паралельно виконувала функції виконавчого продюсера FM-станції «Радіо Ініціатива» — медіапроєкту «Дзиґи», відзначеного інноваційним підходом до формування міського культурного простору.


Журналістська кар’єра

У 2003 році повернулася до активної журналістської діяльності. Спершу висвітлювала українську політику в «Львівській газеті», а згодом працювала репортеркою радіо «Голос Америки». Як фриланс-журналістка, її матеріали з’являлися у BusinessWeek, Transitions Online, The Ukrainian Observer та в низці авторитетних українських і міжнародних видань: Критика, Дзеркало тижня, Новое время, День, Ї, Esquire Україна, Eurozine, Visegrad Insight, The Interpreter, Transit, Res Publica Nowa, Gazeta Wyborcza, Dwutygodnik тощо.

Також мала досвід у сфері брендингу та стратегічних комунікацій, працюючи в консалтинговій компанії pro.mova.


Видавнича та редакторська діяльність

З 2011 до 2015 року — співробітниця видавництва та часопису «Критика», де очолювала редакційні проєкти, а з 2013 по 2015 була відповідальною редакторкою часопису. У цей період також долучилась до аналітичного проєкту «Критичні рішення», присвяченого реформам і суспільним змінам в Україні.

У 2015 заснувала незалежний видавничий імпринт ТАО, під яким першою виданою книжкою стала біографія Ілона Маска Ешлі Венса — «Ілон Маск: Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє».


Міжнародне визнання і громадська активність

У 2014 році увійшла до престижного списку New Europe 100 — рейтингу інноваторів Центральної та Східної Європи, організованого Res Publica Nowa, Visegrad Fund, Google і Financial Times.

  • Була членкинею редакційної ради Eurozine (2016–2018);
  • Членкиня Несторівської групи — платформи стратегічного мислення про майбутнє України;
  • Увійшла до Наглядової ради Інституту стратегії культури у Львові.

Підсумок

Її діяльність охоплює журналістику, культурну політику, медіа, видавничу справу та стратегічні комунікації. Вона є прикладом сучасної української культурної лідерки — багатовекторної, вкоріненої в локальний контекст і водночас глибоко інтегрованої у міжнародне культурне середовище.